T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgeleri

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yayınlanan Kontrollü Normalleşme Süreci hakkındaki genelgeler bu sayfada yer almaktadır. İlgili tüm tesisler için geçerli olup uyulması gereken kuralları belirlemektedir. Sağlıklı Turizm Belgelendirme ise işletmelerin isteğe bağlı olarak bağımsız sertifikasyon kuruluşlarından alabilecekleri bir belgedir.

Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Hakkındaki Genelge

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 13.05.2020 tarihli, Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Hakkındaki 2020/Nolu Genelgesidir. Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi tüm konaklama tesisleri için geçerli olup uyulması gereken kuralları belirlemektedir. Sağlıklı Turizm Sertifikası ise işletmelerin isteğe bağlı olarak bağımsız sertifikasyon kuruluşlarından alabilecekleri bir belgedir.

Genelgeye ulaşmak için tıklayın.

Yeme-İçme Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Hakkındaki Genelge

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 21.05.2020 tarihli, Yeme-İçme Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Hakkındaki Genelgesidir. Yeme-İçme Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi tüm yeme-içme tesisleri için geçerli olup uyulması gereken kuralları belirlemektedir. Sağlıklı Turizm Sertifikası ise işletmelerin isteğe bağlı olarak bağımsız sertifikasyon kuruluşlarından alabilecekleri bir belgedir.

Genelgeye ulaşmak için tıklayın.