Türkiye’den 15 Otele Uluslararası Ödül

World Luxury Hotel Awards, dünya standartlarında tesisleri bulunan ve konuklarına mükemmel hizmet sunan lüks otelleri ödüllendiren küresel bir kuruluştur. Belki de dünya turizm sektörünün bugüne dek karşılaştığı en zorlu yıl olan 2020 gibi bir yılda Türkiye, 15 ödül kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Dünyanın en gelişmiş hizmet sektörüne sahip ülkelerinden birisi olan Türkiye, sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri birbirinden ayrıcalıklı deneyimleri ile sunması; seçkin, özenli ve konforlu konaklama tesisleri ile seyahatseverlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Turizm profesyonelleri tarafından, her yıl 300 binden fazla uluslararası gezginin oylarıyla verilen World Luxury Hotel Awards ödülleri, bu yıl 14. kez sahipleriyle buluştu. Ödüllerin sahipleri, her yıl dört haftalık süre boyunca dünya genelinden 300.000’i aşkın gezginin oylarıyla belirleniyor. Ülke, bölge, kıta ve dünya bazında en iyi otellerin oylandığı organizasyonda Türkiye’den 14 otel toplam 15 ödülün sahibi oldu.

En büyük önceliği konukların güvenliğine veren büyüleyici bir turizm merkezi olarak Türkiye

Dünya genelinde tanınmış bir turizm merkezi olan Türkiye, zengin kültürü, tarihi, doğası, misafirperverliği, lezzetli mutfağı, seçkin otelleri ve dünyanın en iyi kaplıca ve plajlarından bazılarıyla ödüllü bir ülke olma özelliğini 2020’de de koruyor. Doğu ve Batı’nın tarihi ve çağdaş zenginliklerinin büyüleyici bir karışımını sunan dünyaca ünlü turizm merkezi Türkiye, dünyanın her yerinden ziyaretçilerini ağırlarken, giderek daha fazla uluslararası kuruluş da Türkiye’de lüks etkinlikler düzenliyor.

Pandemi nedeniyle, Haziran 2020’de Türkiye, turistlerin güvenliğini sağlamak amacıyla “Güvenli Turizm Programı” başlattı. Türünün ilk örneklerinden biri olan “Güvenli Turizm Programı”, güvenli bir seyahat deneyimi sunmak amacıyla ulaşım ve konaklama dahil olmak üzere çeşitli alanlarda uygulanıyor. Türkiye’deki tüm otellerin Güvenli Turizm Sertifikası almak için sıkı kriterleri yerine getirmesi gerekiyor. 50 ve daha fazla oda kapasitesine sahip tüm otellerin Güvenli Turizm Sertifikası alması zorunlu. Programın başlangıcından bu yana, 2.476 konaklama ve ulaşım tesisine Türkiye hükümeti tarafından Güvenli Turizm Sertifikası verildi.