Türkiye MITT’de Fuarın En Büyük Standı ile Tanıtılacak

Türkiye’nin turizm değerlerini geliştirmek ve tanıtmak amacıyla kurulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile 16-18 Mart 2021 tarihleri arasında Moskova’da düzenlenecek Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı MITT’e fiziki olarak katılıyor. TGA, pek çok ülkeden on binlerce turizm profesyonelini bir araya getirecek olan bu fuarda, dünyanın en fazla turist ağırlayan ülkeleri arasında yer alan Türkiye’nin benzersiz turizm değerlerini, fuarın en büyük alanına sahip standından tanıtacak. 

Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşması, mevcut turizm değerlerinin dünya çapında tanıtılması, potansiyel turizm olanaklarının ise keşfedilerek geliştirilmesi ve kazandırılmasına ilişkin faaliyetleri yürüten TGA’nın 2021 yılında fiziksel olarak katılacağı ilk fuar olan MITT, turizm sektörünün en önemli etkinlikleri arasında sayılıyor.

Türkiye’nin en önemli pazarlarından biri olan Rusya Federasyonu’nun gelecek dönem turizm rezervasyonlarının da netleştirildiği MITT’te, Türkiye’nin binlerce yıllık tarihi, dünyaca ünlü gastronomisi, kültürel ve doğal güzellikleri tanıtılacak.

MITT, dünyanın lider tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, MICE, havayolu, ulaşım, transfer şirketleri ve sektörün diğer önemli oyuncuları ile destinasyonları bir araya getiriyor. MITT fuarının bu sene Rusya’dan ve dünyanın birçok ülkesinden binlerce ziyaretçi alması bekleniyor. 

 

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Hakkında:

Türkiye’nin iç ve dış turizm pazarında bir marka ve cazibe merkezi haline gelmesi, somut ve somut olmayan doğal, kültürel, biyolojik ve insan ürünü mirasların keşfedilmesi, geliştirilmesi ve tanıtılması, kısa, orta ve uzun vadeli iletişim/pazarlama çalışmalarıyla Türkiye turizm kapasitesi ve turizm yatırımlarının ülke ekonomisindeki payı ve hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca belirlenen turizm strateji ve politikaları doğrultusunda Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşması, mevcut turizm olanaklarının dünya çapında tanıtılması ve pazarlanması, potansiyel turizm olanaklarının ise keşfedilerek geliştirilmesi ve kazandırılmasına ilişkin olarak tüm tanıtım, pazarlama ve iletişim faaliyetlerini yürütmektedir.

Güvenlik Turizm Sertifikası Hakkında:

2020 yılında “Güvenli Turizm Programı”nı devreye alan Türkiye, ssektördeki kilit oyuncular tarafından hızla benimsenen uygulamayla, tüm misafirlerinin ve turizm personelinin sağlığını ve refahını sağlamak için yiyecek ve içecek, ulaşım ve konaklama kuruluşları başta olmak üzere çok çeşitli kurumlarda alınması gereken önlemler tanımladı.