Rus kongre ve düğün turizmcilerine Türkiye’deki ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ uygulaması anlatıldı

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ve Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu iş birliğinde Antalya’da düzenlenen toplantıda, Rusya’dan gelen acente temsilcilerine “Güvenli Turizm Sertifikası” programı çerçevesinde kongre, toplantı ve düğün turizminde verilen güvenli hizmetler anlatıldı.

TGA desteğinde ve Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE&Wedding Forum-IMWF2019) ev sahipliğindeki toplantı, başta Rusya olmak üzere farklı ülkelerden talepler gelmeye başlaması üzerine 2021 yılına yönelik olarak gerçekleştirildi. 

Rusya’da toplantı, kongre ve düğün turizmi sektöründe faaliyet gösteren en iyi acente temsilcilerini Antalya’da buluşturan etkinlik boyunca, Avrupa’da Güvenli Turizm Sertifikası programı ilk açıklayan ülke olan Türkiye’nin bu çerçevedeki önlemleri acente temsilcileriyle paylaşıldı. Hazırlanan bir haftalık program boyunca katılımcılar uygulanan önlemleri yerinde deneyimleme fırsatı buldular. 

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE&Wedding Forum-IMWF2019) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, bu buluşmanın ilk olduğunu ve önümüzdeki dönemde farklı ülkelere yönelik çalışmalar da yapılacağını belirterek “bu buluşma ilişkilerin geliştirilmesi açısından da bir fırsat oldu. 2021 yılı için açıkçası umutluyuz. Artık pandemi koşullarına biraz daha aşinayız, önlemlerimizi aldık. Nisan, mayıs için talepler alıyoruz. Yurt dışından önemli grup talepleri geliyor, biz de tekliflerimizi iletiyoruz. 2019’un sayılarına bir anda ulaşamasak da 2020’den çok daha iyi olacağımızdan eminiz” dedi.