Oscar Menüsüne Türk Yemekleri Damga Vurdu!

Oscar Menüsüne Türk Yemekleri Damga Vurdu!

Dünyaca ünlü film yıldızları ve yapımcıların Oscar töreni sonrası katıldığı partiye bu yıl ilk kez Türk yemekleri damga vurdu. 1995’ten beri Oscar partisinin menüsünü hazırlayan ünlü şef Wolfgang Puck, 27 Mart gecesi Los Angeles’ta yapılan partinin menüsünde Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) girişimleriyle, Karadeniz Pidesi ve Kaymaklı Kayısı Tatlısı’na yer verdi.

Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan ve bu yıl 94’üncü kez dağıtılan Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. 27 Mart gecesi Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen ödül töreni kadar tören sonrası organize edilen parti de Oscar Gecesi’nin en merak edilen etkinliklerinden biri. Dünyaca ünlü film yıldızları, sanatçılar ve yapımcıların katıldığı partiye bu yıl Türk yemekleri damga vurdu.

1995 yılından beri Oscar partilerinin menüsünü hazırlayan dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck, bu yılki Oscar partisinin menüsünde “Karadeniz Pidesi” ve “Kaymaklı Kayısı Tatlısı”na yer verdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın girişimleri sonucu Oscar menüsüne giren Karadeniz Pidesi ve Kaymaklı Kayısı Tatlısı, dünyaca ünlü yıldızlar tarafından ilk kez tadıldı. Ve deneyen yıldızlardan tam not aldı.

Görkemli gecenin menüsünü hazırlayan Wolfgang Puck ‘’Türkiye geleneksel tarifleri ve organik ürünleri sayesinde dünya mutfaklarının en zenginlerinden. Türk mutfağında keşfedilecek birçok tarif ve ürün var. Türkiye’nin 7 bölgesi de lezzet, tarih ve kültür dolu. Türkiye’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken ve lezzetli yemekleri olan birçok şehir mevcut. Ailem ve ben her yaz severek Türkiye’yi ziyaret ediyoruz’’ dedi.