EMITT’te Türkiye rüzgarı esti

Dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini İstanbul’da 25’inci kez bir araya getiren Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 9-12 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. 51 ülkeden 200’den fazla turizm firmasına ev sahipliği yapan fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı.

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan EMITT’te Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) birlikte kurduğu Türkiye Ulusal Standı ile temsil edildi.

Yaklaşık 150 metrekare büyüklüğündeki Türkiye Ulusal Standında görev alan Bakanlık ve TGA yetkilileri, fuar ziyaretçilerine Türkiye’nin turistik ve kültürel destinasyonlarını ile bu destinasyonların yurt içinde ve yurt dışındaki tanıtım çalışmalarını anlattı.  Fuarda, Türkiye’nin 81 ilinin tanıtımına yoğun bir şekilde yer verilirken, güvenli turizm konusunda yapılan çalışmalar da gelen ziyaretçilere aktarıldı. Fuar kapsamında ayrıca, 11 Şubat Cuma günü, TGA Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy tarafından “Türkiye’nin Global Turizm Platformu: Go Türkiye” başlıklı sunum yapıldı.

Tatil destinasyonlarının incelendiği ve erken rezervasyon fırsatlarının değerlendirildiği EMITT’te, ülke tanıtım stantlarının yanı sıra oteller, tur operatörleri ve acenteler de etkin şekilde yer aldı. Turizm sektöründeki yeni trendlerin masaya yatırıldığı ve pandemi sonrasında sektör profesyonellerinin tekrar bir araya geldiği EMITT, tüm paydaşların son iki yıllık süreci karşılıklı değerlendirdiği ve gelecek projeksiyonlarını yaptığı buluşmalarla dikkat çekti.